Hrvatska može ravnopravno stajati uz razvijene i napredne europske zemlje

Glavni direktor HDS ZAMP-a Nenad Marčec izabran je na upravo završenom Europskom Vijeću Međunarodne konfederacije društava autora i skladatelja (CISAC) u Istambulu za predsjednika ovog Vijeća. Europsko Vijeće CISAC-a okuplja 80ak društava za zaštitu autorskih prava s područja glazbe, drame, književnosti, audiovizualnih djela, fotografije i likovne umjetnosti iz svih europskih država, koordinira njihov rad i razvija suradnju posebno vezano uz aktivnosti Europskog parlamenta i Europske Komisije na području autorskopravne zaštite, te svojim članovima pruža i profesionalnu potporu. 

Zahvaljujući na kandidaturi i izboru, Nenad Marčec posebno je istaknuo kako vjeruje da će, obzirom da i sam dolazi iz društva čija zemlja nije članica EU, na najbolji mogući način voditi ovo Europsko Vijeće kako bi i ostalim društvima iz zemalja koja nisu u članstvu Unije pomogli da se poslovno razviju te da razinu zaštite autorskih prava u svojim zemljama podignu na što viši stupanj.

Predsjednik Upravnog odbora CISACa i dosadašnji predsjednik ovog Vijeća Kenth Muldin, direktor švedskog društva STIM, izjavio je da vjeruje da je glavni direktor HDS ZAMPa Nenad Marčec, obzirom na svoju predanost CISACu kao i stupanj razvijenosti, transparentnosti, uspješnosti HDS ZAMPa i njegove suradnje s drugim društvima, u ovom trenutku savršen izbor za predsjednika Europskog Vijeća CISACa.
Nedvojbeno ovaj izbor pokazuje da Hrvatska može ravnopravno stajati uz razvijene i napredne europske zemlje.

O CISAC-u

Pod predsjedništvom Robina Gibba, legendarnog pjevača i skladatelja Bee Geesa, i Hervéa Di Rose, francuskog likovnog umjetnika i slikara te suosnivača umjetničkog pokreta „Figuration libre“, CISAC – Međunarodna konfederacija društava autora i skladatelja - ima za cilj podići razinu priznavanja i zaštite autorskih prava diljem svijeta.

U globalnom i digitalnom svijetu, CISACova glavna misija je ojačati međunarodnu mrežu autorskih društava, bi njihovim glasnogovornikom u svim međunarodnim debatama, i ojačati pravo autora da od svojeg kreativnog stvaralaštva žive.

Okupljajući 225 autorskih društava iz 118 zemalja svijeta, CISAC predstavlja više od 3 milijuna autora i izdavača autorskih djela s područja glazbe, drame, književnosti, audiovizualnih djela, fotografije i likovne umjetnosti.
Osnovan 1926. godine, CISAC je nevladina, neprofitna organizacija sa sjedištem u Francuskoj i regionalnim uredima u Čileu, Mađarskoj, Singapuru i Južnoj Africi.
www.cisac.org